TYNKOWANIE MASZYNOWE

Chciałbyś dowiedzieć się jak tynkujemy – nic prostszego.

Profesjonalnie i szybko położymy następujące rodzaje tynków:

1. tynki gipsowe

Tynki obecnie najbardziej popularne z racji na uzyskiwany kolor i powierzchnię tynku oraz na zdrowy i ekologiczny charakter materiałów. Gips jako materiał po wyschnięciu osiąga barwę białą i powierzchnia takiego tynku nadaje się do malowania. Nie ma na niej chropowatej struktury. Przy malowaniu – szczególnie na jasne kolory – oszczędzimy kilka procent farby. Oprócz gipsu i wapna (ok. 5%) w tynku gipsowym znajdziemy również drobnoziarnisty piasek kwarcowy. Odpowiada on za strukturę tynku. Tynk gipsowy ma też dobre właściwości anty grzybicze i anty bakteryjne oraz czas jego schnięcia jest o połowę krótszy niż tynków tradycyjnych.

Tynkowanie gipsowe posiada pewne oczywiste ograniczenia. Nie polecamy tej techniki tynkarskiej w pomieszczeniach o dużej wilgotności (powyżej 70%). Nie polecamy również użycia tynku gipsowego w sytuacji gdy chcemy powierzchni ścian o dużej wytrzymałości.

2. tynki cementowo-wapienne

Najbardziej tradycyjna forma tynkowania maszynowego.Jest mieszanką cementu i wapna. W odróżnieniu od tynków gipsowych są dużo bardziej trwałe i odporne na zarysowania. Niedogodność w używaniu tego typu tynku polega na jakości otrzymywanej powierzchni. Jest ona chropowata / szorstka więc raczej nie będzie możliwe ( nawet po szlifowaniu) bezpośrednie nałożenie farby. Trzeba będzie najpierw wygładzić ściany. Polecamy używanie tego typu tynków w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu ( bo jest odporny na uszkodzenia). Warstwa tynku o gr. 1cm będzie schła od do 2 tygodni w zależności od temperatury. Do kładzenia tynku najlepsze są temperatury powyżej 5C.

3. tynki gipsowe utwardzone(diamant)

Są to produkty które kumulują cechy pożądane z obu rodzajów tradycyjnych tynków. Są szybkoschnące podobnie jak gipsowe ( schną nawet szybciej). Podobnie jak tynki gipsowe są gładkie z natury ( nie wymagają gładzenia). Mają lepsze parametry termiczne niż tradycyjny tynk. Nie mają natomiast podstawowej niedogodności tynku gipsowego – są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Polecamy je dla wygody użytkowników. Stanowią doskonały podkład pod wszystkie zdobienia ścian ( farby, tapety, itp.)



POSADZKI CEMENTOWE
ZACIERANE MECHANICZNIE

Posadzka przez nas wykonana zależności pod potrzeb klienta.

Proces jej wykonania najczęściej przebiega to w następujący sposób.

Układamy izolację termiczną oraz folię na którą wylewana jest mieszanka betonowa z podajnika „miksokret”. Mieszankę wykonujemy bezpośrednio na budowie.

Całość zbroimy włóknem polipropylenowym. Posadzka jest dylatowana od ścian nośnych i działowych dylatacją z taśmy dylatacyjnej.

Z pomocą miernika laserowego dokładnie ją układamy biorąc pod uwagę potrzebne nachylenia płaszczyzny.

Następnie zagęszczamy mieszankę dla uzyskania właściwej struktury.

Kolejnym etapem jest zacieranie mechaniczne („na gładko”).

Be Sociable, Share!